Velayet Davaları

velayet davası takibi izmir dedektif
velayet davası takibi izmir dedektif

Velayet Davaları Delil Toplama

Gönül her ne kadar bir yastıkta kocamak istese de durum her zaman böyle mutlu sonla bitmez. Güzel başlayan evlilik yolculuğu bazen büyük bir facia ile sona erebilir. Günümüzde evliliklerin boşanma ile sonuçlanma olasılığı daha da artmıştır. Modern hayatın getirdiği zorluklar, kültürel farklılıklar,  sosyal ortam ya da ekonomik nedenler ile boşanmaların son yıllarda arttığı görülmektedir. Boşanma süreci her ne kadar çiftler arasındaki durumu etkiliyor gibi görünse de aslında bu durum çocuklu ailelerde çok daha zor geçmektedir. Bir yandan nafaka, mal paylaşımı gibi konular ile uğraşılırken diğer bir yandan çocukların velayeti ile ilgili de zorlu bir süreç çiftleri beklemektedir.

Bizler izmir dedektiflik bürosu olarak boşanma davalarında delil toplama ve velayet davası takibi ile ilgili her türlü özel dedektif hizmeti veriyoruz.

Velayet Davası Nedir?

Evlilik süresi içerisinde dünyaya gelen çocukların velayetleri anne ve babaya aittir. Ancak boşanma davası ile birlikte çocukların reşit olmadığı durumlarda velayet davası açılır. Velayet davası ile 18 yaş altı çocukların bakımı ve eğitimi konusunda sorumluluğun kime ait olacağı mahkeme tarafından belirlenir. Boşanma davaları Aile Mahkemeleri’nde görülmektedir ancak Aile mahkemelerinin olmadığı yerlerde de Asli Hukuk Mahkemeleri’nde boşanma ve velayet davaları görülebilmektedir. Bu süreçte hâkimin en önemli önceliği çocuğun menfaati olmaktadır. Burada da çocuğun hangi ebeveyninin yanında en iyi şartlarda yaşayacağına ve kendini en iyi nerede hissedeceğine göre mahkeme tarafından inceleme yapılarak velayet kararı verilir.

Velayet Davasında Dedektiflik Hizmetleri

Velayet davalarının boşanma davaları ile birlikte açıldığından yazımızın en başında bahsetmiştik. Sürecin hem çiftler hem de çocuklar için oldukça sancılı geçtiğini de belirtmiştik. Çocukların velayetinin kime verileceği bir çok etkene bağlıdır. Davayı kazanmak için çocukların eğitimi, bakımı, giderlerinin karşılanması ve duygusal olarak kendilerini kimin yanında iyi hissedeceği çok önemlidir. Bizler izmir özel dedektif olarak bu süreçte her türlü somut delili toplayarak mahkemede sizlerin kazanması adına elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Bir yandan da karşı tarafın yaşantısı, ahlaki düzeyi, maddi ve manevi durumu ile ilgili de araştırmalar yaparak sizlerin velayet davasında bir önde olmanızı sağlıyoruz.

Bazı durumlarda elde edilen deliller neticesinde verilen velayet kararı değiştirilebilir. Bu nedenle de velayet delil toplamak çok önemlidir. Siz de çocuğunuzun velayetini almak istiyorsanız izmir özel dedektif olarak bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Sadece velayet davası takibi değil boşanma davaları delil toplama dedektiflik hizmeti de vermekteyiz. Genelde boşanma davası delil toplama dedektiflik hizmetleri ile velayet davası delil toplama dedektiflik hizmetlerini eş zamanlı olarak yürütmekteyiz.

Velayet Davalarında Dedektif Tutmanın Önemi

Boşanma sürecinde en çok etkilenenlerin çocuklar olduğunu biliyoruz. Çocukların bu süreçten en az etkilenmeleri hak ettikleri bakıma ve mutluluğa ulaşabilmeleri için doğru ebeveynin yanında olmaları çok önemli bir karardır. Boşanma sürecinde çiftlerden biri de genellikle bu tür kaygılardan dolayı velayet davalarında özel dedektiflik hizmeti alırlar.

Velayet davaları bazen tek başına görülebildikleri gibi bazı durumlarda ise boşanma davası ile birlikte görülebilmektedir. Bazı durumlarda ise verilen velayet kararına itiraz edilerek yeniden velayet davası açılabilmektedir. Örneğin çocuklarının velayetini alan ebeveynin hapis cezası alması, evlenmesi, işsiz kalması ya da ölmesi gibi durumlarda velayet yeniden değerlendirilmektedir.

Çocuğun velayetinin kime verileceği kişinin sahip olduğu maddi imkânlara göre değerlendirilmez. Anne ya da babanın ahlaki yaşantısı, kötü alışkanlıkları bir çok defa maddi imkânların önüne geçerek çocuğun velayetinin karşı tarafa verilmesine neden olmaktadır.

Velayet Davalarında Özel Dedektif

Mahkemede, çocuğun velayetinin verildiği anne veya babanın çocuğun ruhsal ve fiziksel gelişimini olumsuz yönde etkileyecek olduğunu düşünebilir. Sizin için de aşağıdaki durumlar söz konusu ise izmir özel dedektif hizmeti alabilirsiniz.

  • Velayeti alan ebeveynin ahlaksız bir yaşantı içinde olması
  • Çocuğun maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamayacak durumda olması
  • Sağlıksız bir ortamda yaşamasına neden olması
  • Ebeveynin bu ve benzeri konularda velayet görevini ihmal etmesi

Velayet davalarında özel dedektif hizmeti alarak siz de çocuğunuzun velayeti hakkında en sağlıklı kararın alınmasına yardımcı olabilirsiniz. Bizler izmir özel dedektiflik bürosu olarak alanında uzman ekiplerimiz ile davanın sizin lehinize sonuçlanması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu süreçte özellikle çocukların yaşam alanına girmeden sizlerin de özel yaşamın gizliliğine dikkat ederek gerekli takip ve araştırmalarımızı yapıyoruz. Velayet davalarına delil toplama sürecinde çocuk yararına velayetin değiştirilmesi amacıyla delil olabilecek her türlü bilgi, belgeyi sağlıyoruz. Elde ettiğimiz tüm bilgi ve belgeleri sizin onayınız ile tayin ettiğiniz avukatınızla paylaşıyoruz.

Siz de izmir boşanma davaları delil toplama özel dedektif hizmeti ve izmir velayet davaları delil toplama özel dedektif hizmeti almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikPersonel Takibi – Araştırması
Sonraki İçerikAdres Tespiti