Boşanma Davalarına Delil Toplama

boşanma davasına delil toplama izmir dedektiflik
boşanma davasına delil toplama izmir dedektiflik

Her ne kadar istenmese de evlilikler bazı durumlarda tıkanma noktasına gelir ve boşanma ile sonuçlanabilir. Ancak boşanmanın hukuki olarak geçerli olabilmesi için mahkeme huzurunda bir hâkim tarafından sonuçlandırılması gerekmektedir. Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası olmak üzere ikiye ayrılır. Anlaşmalı boşanma davaları tarafların bir anlaşma protokolü imzalayarak boşanma ve boşanma sonuçları üzerinde mutabık oldukları davalardır. Çekişmeli boşanma davaları ise taraflardan en az birinin boşanmayı reddetmesi ya da boşanma sonuçlarına itiraz etmesi durumunda açılır. Çekişmeli boşanma davası zina, aldatma, haysiyetsizce hayat sürme gibi genel ve özel sebeplerden dolayı açılabilir. İşte böyle durumlarda mahkeme huzurunda güçlü olabilmek ve kendi tezlerinizi savunabilmek için delillere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun da en kolay yolu özel dedektif desteği almaktır. İzmir dedektiflik bürosu olarak bizler boşanma davalarında delil toplama hizmeti veriyoruz. Siz de alanında uzman ekibimiz ile izmir özel dedektif faaliyetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Boşanma Davasında Delili Toplamanın Önemi

Boşanma davalarının seyrini değiştiren en önemli konu eldeki delillerin mahkemeye sunulmasıdır. Bu sebeple boşanma davanızı takip eden avukatınıza elde ettiğiniz delilleri vererek davayı kazanma olasılığınızı artırabilirsiniz. Boşanma davası sürecinde elde edeceğiniz delilleri uzman bir dedektif ile çalışarak toplamak çok önemlidir. Çünkü özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi ya da hukuki sınırların dışına çıkılması gibi durumlar bu süreçte size yarardan çok zarar getirecektir. İzmir dedektif boşanma davalarına delil toplama sürecinde tamamen yasal yolları takip ederek delillere ulaşır.

Boşanma davasında elde edilen deliller su şekilde olabilir;

 • Fotoğraf ve video
 • Telefon mesajları
 • Sosyal medya yazışmaları
 • Mail yazışmaları
 • Kredi kartı harcamaları
 • Otel kayıtları

Yasal yollardan elde edilen fotoğraf, video, mail ve telefon yazışmaları, otel kayıtları gibi deliller avukatların yardımı ile sizleri dava sürecinde avantajlı duruma getirecektir.

Boşanma davalarında izmir özel dedektif özellikle çekişmeli boşanma davalarında devreye girer. Çekişmeli boşanma davaları tarafların boşanma sonuçları üzerinde anlaşma sağlayamadığı davalardır. Özellikle çocukların velayeti, nafaka talebi ve mal paylaşımı gibi konular tarafların uzlaşamadığı başlıca konulardır. Dolayısı ile boşanmanın sonuçları hakkında avantajlı bir konum elde etmek için dava sürecinde delil toplamak çok daha önemli bir hale gelmiştir. Bunun yanı sıra zina, onur kırıcı davranış, evi terk etme ya da aldatma gibi durumlar da çekişmeli boşanma sebepleri arasında yer alır. Özellikle zina gibi durumları ispat etmek özel dedektif aracılığı ile gerçekleşebilir. Zina durumunu tespit ettiğiniz ve deliller ile ispatladığınız anda dava süreci bir anda lehinize dönüşebilir. İzmir özel dedektiflik bürosu olarak bizler zina şüphesi gibi durumlarda eş takibi hizmeti de vermektedir.

Boşanma Davasında Delil Nasıl Toplanır?

Boşanma davasında delil toplama hizmeti şu aşamalarda gerçekleşir;

 • Delil toplama hizmeti almak isteyen kişi ile uzman ekibimiz ofisimizde görüşme gerçekleştirir.
 • Yapılan görüşme sonucunda yol haritası belirlenir.
 • Delil toplama sürecine geçilir.
 • Elde edilen fotoğraf, video, yazışma gibi belgeler bir rapor halinde kişi ile paylaşılır. Tüm bu bilgiler kişinin onayından sonra avukatı ile de paylaşılır.
 • Avukat mahkemede elde edilen bu belgeleri paylaşarak davanın müvekkili açısından olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Delil Toplama Sürecinde Merak Edilenler

 • Boşanma davasında aldatma delilleri nelerdir?

Öncelikle boşanma davalarında delil toplama sürecinin tamamen yasal yollardan yürütülmesi gerekir. Aksi halde yarardan çok zarar veren durumlar ortaya çıkabilir. Boşanma davasında aldatma delilleri telefon görüşmeleri, mesajlaşma, sosyal medya paylaşımları, fotoğraf ya da video gibi belgeler olabilmektedir.

 • Boşanma davasında deliller ne zaman sunulur?

Elde edilen delillerin davanın her aşamasında sunulamayacağını bilmelisiniz. Davanın seyrine göre delil sunma zamanları da değişebilmektedir. Bu konu hakkında en doğru ve net bilgiyi avukatınız ile görüşerek planlama yapabilirsiniz.

 • Sosyal medya paylaşımları boşanma davalarında delil olabilir mi?

Evet sosyal medya paylaşımları ve yorumları boşanma davalarında delil olarak kullanılabilmektedir. Ancak bu paylaşımlar sosyal medya sitelerinden talep edilerek elde edilememektedir. Bunların delil olarak kabul olması için yapılan paylaşımların ekran görüntüsünün alınarak yapılması gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere boşanma davalarında delil toplamanın öneminden ve özel dedektif desteği alarak nasıl avantajlı bir konum elde edebileceğinizden bahsettik. Boşanma davaları kişinin duygusal olarak zaten yıprandığı süreçler olduğu için profesyonel dedektif hizmeti alarak bir adım öne geçmek çok önemlidir.

Boşanmak, tabi ki dünyanın sonu değildir. Öncelikle boşanma konusunda bu yönlü yanlış algılamalarımız değişmelidir. Evlilik kadar, boşanmayı da doğal karşılayabilmeli, bizde yaratacağı tahribatları en aza indirgeyerek atlatabilmeliyiz. Özel dedektif olarak bizlerin amacı, boşanmaya kesin karar vermiş insanlara, zaten boşanma dolayısıyla yeterince yaşamış oldukları yıpranmışlığa bir de hukuki prosedürün karmaşıklığının eklenmesini bertaraf ederek yardımcı olmaktır.

Bu anlamda; bağımsız titiz bir hizmetle değerli bilgileri, kapsamlı olarak boşanmanın öncesinde ve sonrasında size sunuyoruz. Mahkeme aşamasında olan boşanma davaları ve bu suretten doğan anlaşmazlıklar yaşıyorsanız çocuğunuzun velayetini almak istiyor fakat uzlaşamıyorsanız izmir özel dedektiflik bürosu olarak bizler her zaman yanınızdayız.

Önceki İçerikPersonel Takibi – Araştırması
Sonraki İçerikAdres Tespiti